This is the Header Notice module. It can be used for Cookie Law messages or any other text. Multiple modules with different styles can be added on any page.

RİPAR KOZMETİK

Posted by Ripar 15/02/2018 1 Comment(s) Shopping,

RİPAR,  KOZMETİK VE EKONOMİ

 RİPAR İtalyan markası olup İtalya da ünlü estetik plastik cerrah olan aile üyeleri tarafından 1978 yılında tasarlandı. Amaç cerrahi ameliyat izlerini kapatabilecek ,dayanıklı ,uzun süre kapatıcılığını koruyabilen ve evde insanların rahatlıkla uygulayabilecekleri bir ürün yaratmak.Uzun çalışmaların ardından Ripar Camouflage serisi üretiliyor.Hammaddesinden tutunda ambalajına kadar ürünün ilk aşamasından son seklini alana kadar olan üretim süreci İtalya da gerçekleştiriliyor.Ripar  İtalya da büyük bir marka olup pek çok Avrupa ülkesinden sonra Türkiye pazarına girmiştir.

RİPAR KOZMETİK KATEGORİLERİ

  • MAKYAJ
  • KAMUFLAJ
  • CİLT BAKIMI
  • VÜCUT BAKIMI
  • EL VE AYAK BAKIM

Bu çalışmanın amacı artan refah seviyesi ve gelişmişlikle yakından ilgili bir sektör olan kişisel bakım ürünleri konusunda tüketicilerin bilinç düzeylerinin incelenmesi ve kişisel bakım ürünlerine yönelik satın alma ve tüketim davranışları ile tüketicilerin kişisel bakım ürünlerine yönelik algı, tutum ve tüketici tercihlerini etkileyen faktörlerin incelenmesidir. Bu amaçla keşifsel bir araştırma planı çerçevesinde bir saha alışması(anket) yapılmıştır. Araştırma bulguları kişisel bakım olgusunun algılanmasında ve anlamlandırılmasında farklılıkların bulunduğu ve bu farklılıkların müsebbibi olarak da cinsiyet, yaş, eğitim, gelir, medeni hal, meslek gibi demografik özelliklerin etkili olduğunu ortaya koymaktadır. Özellikle de kişisel bakım ürünleri konusunda informal bilgi kaynaklarının son derece etkili olduğu ve dolayısıyla da kulaktan‐kulağa iletişim in yoğun kullanıldığı pazarlama stratejilerinin son derece önemli olduğu gerçektir.

2010 yılı Dünya kozmetik sektörünün 240 milyar doları aştığı belirtilmektedir. Bu süreçte Avrupa pazarının ulaştığı ciro rakamının ise 42 milyar Avro seviyelerinde olduğu ifade edilmektedir. Türkiye’de her sene yüzde 30 büyüyen kişisel bakım pazarının hacmi 2.5 milyar Avro’ya ulaşmış bulunmaktadır. Buna rağmen, tüketim hâlâ Avrupa’nın çok gerisinde. Avrupa’da 100 kadından 47’si kozmetik ürünleri kullanıyor. Bu oran Türkiye’de sadece yüzde 3. Türkiye, kişi başına düşen 11 Avro’luk yıllık kozmetik harcamasıyla Avrupa’da alt sıralarda yer almaktadır. Avrupa ortalaması ise 80 Evro civarında olduğu ifade edilmektedir (Takvim, 2011). 74 milyonluk Türkiye’de, kişisel bakım ürünü satan yaklaşık 200 mağaza var, ancak bunların sayısı artan AVM sayılarına paralel olarak artmaktadır. Başka bir deyişle, 350 bin kişiye bir mağaza düşmektedir. 42 milyon nüfusa sahip İspanya’da ise bu alanda faaliyet gösteren yaklaşık 3 bin firma bulunmaktadır. 11 milyonluk Yunanistan’ın kişi başına kozmetik harcaması Türkiye’dekinden yedi kat fazla olduğu ifade edilmektedir. Kişisel bakım sektörü büyürken organize perakendecileri de yanında sürüklemekte olduğu vurgulanmaktadır. Kişisel bakım zincirleri, organize perakende pazarından yüzde 8 civarında bir oranda paya sahip olduğu öne sürülmektedir. Büyümenin bir nedeni de hızlı kentleşme olarak gösteriliyor. Son birkaç yılda, özellikle de alışveriş merkezlerinin art arda açılmasıyla, oyuncu sayısında da hızlı bir artış yaşanmaktadır. On yıl öncesine kadar sektörde 2‐3 küçük ya da orta ölçekli yerli zincir faaliyet göstermekte iken yabancı yatırımcıdan bahsetmek ise imkansızdı. Şimdi ise yabancı yatırımcıların sayısı hızla artıyor. Ripar kozmetik avrupa piyasasından sonra türkiyeye bizimle beraber giriş yapmış olup Pazarda isteğe göre cevaplar aranmaktadır.

 

ripar kozmetik

1 Comment(s)

EMR REKLAM:
Reply

http://www.emrreklam.com/tr/ikitelli-tabelacilari/ ile tabela işleriniz yapılır

Leave a Comment